Seniorzy : Podsumowanie rundy

Udaną rundę jesienną ma za sobą Góra Puławska w sezonie 2014/2015 rozgrywek A klasy . Szóste  miejsce  z czterema punktami starty do lidera i jednopunktową stratą do vice lidera zapowiada ciekawą wiosnę.

Jednak początek rozgrywek nie wyglądał zbyt dobrze. Po dojściu  juniorów do kadry seniorów  widoczny był brak zgrania w drużynie. W pierwszych meczach  nasza gra nie napawała optymizmem  i wyniki były takie sobie że jeden mecz wygrywaliśmy a później przegrywaliśmy . Przełom nastąpił  w połowie rundy i właśnie od tamtego momentu zaczęliśmy odrabiać straty punktowe do czołówki. Niedosyt pozostał bo jak by nie stracone dwa punkty z Wilkami  u siebie na boisku i nie fartowna przegrana z obecnym liderem rozgrywek to my byśmy zimowali na fotelu lidera a tak jesteśmy na szóstej pozycji startowej ,gdzie  w 12 spotkaniach zdobyliśmy 22 punkty , wygrywając 7 spotkań , jedno  remisując i czterech doznając porażek  a nasz stosunek bramkowy to 31-18 . Ale rundę trzeba uznać za udaną porównując ja do poprzednich lat , to właśnie po przyjściu obecnego trenera znów Góra jest w gronie zespołów które mogą powalczyć o awans  jeśli wyniki pozwolą bo w tym sezonie nikt od nas tego nie oczekuje cel był poprawić jakość gry seniorów oraz zmobilizować i poprawić atmosferę i obie te rzeczy udało się zrobić.Jeszcze bardzo dużo jest rzeczy do poprawienia (szczególnie skuteczność) , ale na te i inne składowe trener Nowak ma dużo więcej czasu niż miał w okresie letnim .

Najwyższą wygraną zanotowaliśmy u siebie z Draco  Kowala 8-0 .

Najwyższa porażkę oraz najwięcej bramek straciliśmy w dwóch spotkaniach z Mazowszem Stężyca oraz Garbarnią Kurów przegrywając oba spotkania po 4-2.

KS Góra Puławska  uplasowała się na trzecim miejscu pod względem strzelonych bramek.

1.Orły Kazimierz - 43

2. Mazowsze Stężyca - 37

3.KS Góra Puławska - 31

Nasz klub także ma trzecią defensywę w lidze :

1.Wodniak Piotrawin - 11 (straconych bramek)

2.KS Drzewce - 14

3.KS Góra Puławska - 18

Najwięcej minut na boisku spędzili:

1.Kamil Trochym - 990

2. Mateusz Mrozek - 975

3. Mateusz Sułek - 965

Łupek bramkowym w rundzie jesiennej w drużynie Góry podzielili się .

1.Karol Korczak - 6  Bramek

2.Mateusz Sułek - 5

3.Damian Kułagowski - 4

4.Paweł Czekaj , Mateusz Mrozek - 3

5.Mariusz Moniuszko , Paweł Dusiński , Piotr Chabros - 2

6.Mateusz Koza , Michał  Czerski  -1

7.Dwie bramki padły po samobójach.

W rundzie jesiennej bez pośrednią kartką czerwoną został ukarany Kamil Trochym w meczu z Amatorem Leopoldów

Po dwóch żółtych boisko opuścić musieli Mateusz Sułek w spotkaniu z Serokomlą Janowiec i Karol Korczak z Orłami Kazimierz.

Najwięcej żółtych kartek otrzymali :

1.Karol Korczak - 5

2. Mateusz Sułek  , Michał Czerski  -3

Podsumowując mogliśmy mieć dużo więcej punktów na swoim koncie głównym naszym mankamentem była skuteczność przednich formacji , oraz to jeśli w bramce brakowało Szewczyka , niestety ale przed naszymi dwoma rezerwowymi  bramkarzami jeszcze dużo nauki żeby wchodzić między słupki i czuć się się w piłce seniorskiej  pewnie.

Plusy:

-Poprawa organizacji gry poprzez grę obrona a ofensywną .

- Liczna frekwencja na treningach (troszkę gorzej pod sam koniec rundy gdy został czas zmieniony)

- w każdym  spotkaniu wypracowanie mnóstwo sytuacji strzeleckich

-wprowadzenie młodzieży do drużyny seniorów gdzie w nie których spotkaniach grali  od pierwszej minuty,a  było ich aż 4  co jest skokiem nie porównywalnym do poprzednich lat gdzie grał zazwyczaj tylko młodzieżowiec a ci  mają nie którzy jeszcze po 17 lat.

-realna szansa żeby być w pierwszej trójce a nawet włączyć się o grę o awans.

Minusy:

-słaba skuteczność  kwartety ofensywnego

- pomimo dojścia juniorów jeszcze zbyt wąska kadra zespołu, gdzie o tym szczególnie przekonaliśmy się w meczu z Orłami gdzie na ławce było tylko trzech ludzi.( wypadki losowe , praca , choroba , kontuzja  , szkoła ale trzeba w takiej lidze z tym się liczyć że kogoś zabraknie)

- Brak drugiego bramkarza gwarantującego spokój w bramce .