Seniorzy: Derby dla Góry!!!

Kto dziś nie odwiedził stadionu w Górze Puławskiej przy ulicy Długiej niech żałuje , bo było dużo walki , dużo bramek , czerwone kartki , oraz to że zawodnicy schodzili z boiska z lecącą krwią po twarzy u jednej jak i drugiej drużyny jak przystało na derby były emocje do  ostatniego gwizdka lecz w tym rozrachunku lepszym zespołem okazała się KS Góra Puławska wygrywając 3-2 z Serokomlą Janowiec. Pierwsza połowa to uważna gra Góry wy każdej formacji od ataku aż po bramkarza . Były momenty że  Góra przeważała a  także Serokomla . W 15 minucie Mateusz Mrozek świetnie wykończył akcję która zaczęła się w bocznej strefie boiska . Góra dalej napierała i stwarzała sobie kolejne sytuacje w 27 minucie po kontrze Góra wygrywała 2-0 a strzelcem bramki Damian Kułagowski. Serokomla jedyne zagrożenie w pierwszej części spotkania stwarzała poprzez stałe fragmenty gry . W 39 minucie nasz junior Damian Kułagowski znów dał popis swoich umiejętności strzeleckich ustalając wynik do przerwy na 3-0. Wydawało się że Góra do wiezie bez stresowo wynik do końca meczu ale druga połowa zaczęła się od razu fatalnie , ponieważ Mateusz Koza zagrał do środkowych obrońców piłkę chciał zagrać do Pawła Dusińskiego lecz zagrał nie dokładnie i Trochym wybijając popełnił błąd trafiając w nogi napastnika Serokomli gdzie wyszedł sam na sam z Szewczykiem i tego nie zmarnował. W 52 minucie nie porozumienie między Chabrosem a Dusińskim wykorzystuje zawodnik z Janowca lobując naszego bramkarza i jest 3-2  w szeregi Góry wkradły się nerwy . Serokomla z minuty na minutę coraz bardziej cisnęła w stronę naszej bramki ale dobrze obrona  przerywała te ataki albo Sławek Szewczyk był na posterunku lub zawodnicy z Janowca nie trafiali w bramkę . W 65 minucie Sułek dostaje drugą żółtą kartkę i Góra gra 25 minut w dziesięciu . Nawet grając jednego mniej stwarzamy dwie znakomite szanse na bramkę  100% sam na sam marnują Korczak oraz Mrozek gdyby wykorzystali jedną z tych szans  było by po meczu a tak trzeba  walczyć do ostatniego gwizdka. W 85 minucie liczba zawodników na murawie się wyrównała ponieważ zawodnik z Janowca otrzymał drugą żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną . Serokomla starała się wyrównać stan meczu lecz do końca spotkania już nic się nie zmieniło po bardzo nerwowej drugiej połowie Góra mogła się cieszyć z zwycięstwa w derbach.

KS Góra Puławska 3- 2 Serokomla Janowiec

Bramki: 15^ Mrozek , 27^ 39^ Kułagowski

Skład: Szewczyk , Trochym , Dusiński , Czerski , Wulczyński , Chabros , Koza , Sułek , Kułagowski , Mrozek , Korczak.