Odpadamy po dogrywce - 1:2 z Wisłą Puławy

Bardzo emocjonujące spotkanie mogli dziś obejrzeć kibice, którzy przyszli na spotkanie w Górze Puławskiej. I Runda Pucharu Polski mecz KS Góra Puławska - Wisła II Puławy zakończył się wynikiem 1:2 po dogrywce dla gości z Puław
Mecz lepiej rozpoczęła drużna z Góry Puławskiej, bo już od 12 minuty prowadziła 1:0. Właśnie w tej minucie z rzutu rożnego po dorzuceniu bramkę strzelił Damian Kułagowski. Góra grała dobrze, nie dała ustawić stylu gry gości. W 30 minucie spotkania kontuzji doznał Mateusz Mrozek, który po dość ostrym faulu (zakończonym jedynie żółtą kartką) musiał opuścić boisko. Zmienił go debiutujący Wojciech Woźniak. Po dość kontrowersyjnym karnym w 32 minucie dla Wisły Puławy mieliśmy już 1:1. Takim wynikiem skończyła się pierwsza połowa spotkania. W drugiej części spotkania Wisła atakowała agresywniej, miała parcie na bramkę strzeżoną przez Sławka Szewczyka, który w tym spotkaniu wykonał kawał dobrej roboty, ratując pomarańczowo-czarnych przed stratą bramki. W 54 minucie spotkania mogło być już 1:2 dla gości. Piłka po rzucie wolnym jednego z zawodników "Dumy Powiśla" zatrzymała się na słupku bramki. Do końca regulaminowego czasu gry wynik się nie zmienił. Obie drużyny miały sytuacje bramkowe, lecz ich nie wykorzystały.

Czas na dogrywkę. W niej było widać, że Góra naprawdę nie chciała odpuścić tego spotkania, atakowała sumiennie. Zaczęła się wojna na kartki. W 97 minucie spotkania jeden z zawodników podopiecznego Marcina Popławskiego ujrzał żółty kartonik, 3 minuty później drugi i w konsekwencji musiał opuścić boisko. Niestety, w 111 minucie bramkę na wagę awansu do kolejnej rundy Wisły Puławy strzelił Dominik Szymanek. W 113 minucie na boisku było już po równo. Czerwoną kartkę obejrzał Michał Czerski. Ostatnie minuty to atak na bramkę Wisły. 3 rzuty rożne, minimalnie obok bramki uderzał Wichrowski, zabrakło szczęścia.
Mecz przegrany, ale po walce. Nie możemy zarzucić chłopakom z Góry braku walki, walka była od początku do końca. Wszyscy zawodnicy zasługują na 5+, gorzej sędziowie..

Gratulacje dla drużyny Wisły Puławy, która awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski. My zaś czekamy na start rozgrywek Klasy Okręgowej, które już w najbliższy weekend.

KS Góra Puławska - Wisła II Puławy 1:2 pd. (1:1) (1:1)
Bramkę strzelił: Damian Kułagowski '12