Inauguracja minimalnie oblana

Pechowa sobota 13stego. Po zaciętej grze przegrywamy minimalnie 1:0 z GKS Niemce
Pierwsze minuty spotkania to spokojna gra obu ekip, zapoznanie z rywalem oraz ze stylem gry. Gospodarze przez pierwsze 15 minut nacierali bramkę Sławka Szewczyka długimi wysokimi podaniami w pole karne, których nie umieli w 100% wykorzystać. Śmiało można powiedzieć, że było widać różnicę między drużyną, która grała w Okręgówce dwa sezony, a beniaminkiem tej ligi. Około 20 minuty dobrą akcje przeprowadziła ekipa z Góry Puławskiej, lecz strzał Wojtka Woźniaka poleciał metr od bramki. W 29 minucie dobra akcja prawą stroną boiska przeprowadzoną przez GKS Niemce. Jeden z zawodników wpadł w pole karne, wycofał do dalej ustawionego kolegi a ten celnym strzałem pokonał Szewczyka. 1:0. Góra chciała, ale nie mogła odrobić strat. Nie pozwalali jej na to zawodnicy gospodarzy dzielnie broniąc się przed utratą bramki. W 39 minucie mogło być już 2:0. Po faulu na jednym z zawodników z Niemiec, sędzia wskazał na wapno. Górą w tej sytuacji okazał się Sławomir Szewczyk, który pewnie obronił 11stkę. Wynik do końca połowy nie zmienił się. W drugiej połowie to koncert nie wykorzystanych sytuacji przez Niemce. Już w 47 minucie poprzeczkę bramki obija jeden z zawodników gospodarzy, kilka minut później spojenie. GKS Niemce naciera. W 60 minucie dobrze w bramce zachowuje się po raz kolejny Szewczyk, który broni sytuację sam na sam. Ostatnie minuty to walka na całego KS Góry Puławskiej. Do ostatniego gwizdka sędziego nasza drużyna walczyła o wywiezienie z Niemiec przynajmniej punktu. W ostatnich minutach podopieczni Marka Nowaka mieli rzut wolny, Wulczyński wrzucił w pole karne i o mały włos i byłoby 1:1, bramkarz wybija na rożny, po którym sędzia zakończył spotkanie.
Więc, KS Góra Puławska porażką wita się z Klasą Okręgową. Nie można powiedzieć, że było to słabe spotkanie naszej drużyny. Mimo, że brakowało 5 zawodników z podstawowej 11stki, umieliśmy postawić się faworyzowanej drużynie, która musiała się z nami męczyć do ostatnich minut. Wynik mógł być inny, lecz niestety. Za tydzień w niedziele do Góry Puławskiej przyjeżdża spadkowicz z IV ligi Orion Niedrzwica Duża.

GKS Niemce - KS Góra Puławska 1:0