kari

Utworzono:

02.11.2016

O mały włos...Porażka w Opolu.

Mimo naprawdę dobrego występu w wyjazdowym meczu przeciwko Opolaninowi, do Lublina wracamy z pustymi rękoma.
Gospodarze od początku spotkania starali się narzucić swój styl gry, ale mecz przez bardzo długi czas był wyrównany. Sporo niedokładności z obu stron i dobra gra defensywy obydwu zespołów były głównymi przyczynami bezbramkowego remisu do przerwy. W pierwszych 45 minutach swoich szans strzałami z dystansu szukali Damian Persona i Paweł Jabłoński, ale w obu wypadkach skończyło się tylko na poprawieniu statystyk.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił, był to typowy "mecz walki". Oba zespoły zostawiały zdrowie i wszystkie siły na placu gry. Zarówno gospodarze, jak i goście konsekwentnie realizowali swoje plany. Przy stanie 0-0 przed znakomitą szansą stanęli przyjezdni. Damian Karaś z impetem wpadł w pole karne i znalazł się "oko w oko" z bramkarzem. Nie oddał jednak strzału na bramkę, ale zagrał do boku, do wbiegającego Piotra Banacha. Ten niestety nie zdążył dopaść do piłki w celu dopełnienia formalności. Opolanin wciąż szukał szans po akcjach skrzydłami, ale obrońcy i bramkarz Sygnału byli na miejscu. Niezliczoną ilość interwencji wykonał Kuba Łuczyński, który beznamiętnie ekspediował piłkę w każdym możliwym kierunku.
Tuż przed upływem godziny gry, goście stanęli przed znakomitą szansą zmiany wyniku. Zagraną z rzutu rożnego piłkę w polu karnym Opolanina przejął jeden z graczy gospodarzy, chcąc rozpocząć szybki kontratak zagrał piłkę do przodu, tę jednak przejął Maciej Janowski i podał w kierunku Damian Karasia, który sprytnie wskoczył przed obrońcę rywali i dał się powalić na ziemię. Rzut karny dla Sygnału. Do piłki podszedł Piotr Banach i pewnym strzałem otworzył wynik meczu. 1-0 dla Sygnału!
Gol z 60. minuty bardzo rozdrażnił gospodarzy, którzy ambitnie walczyli o wyrównanie. Zepchnięty do obrony MKS długo się bronił, ale bramka wisiała w powietrzu. Gospodarze najgroźniejsze sytuacje stworzyli po rzutach wolnych. Jeden z nich, wykonywany z 16. metra zakończył się strzałem w słupek i wielkim szczęściem gości.
Wysiłek opolan został nagrodzony w ostatnich momentach meczu. W 85. minucie pod dośrodkowaniu w pole karne gości znakomicie piłkę przyjął napastnik Opolanina - Piotr Stalęga i nic nie robiąc sobie z asysty obrońcy sprytnym strzałem pokonał bezradnego Grzegorza Gierobę. 1-1.
To nie był jednak koniec emocji w tym spotkaniu. Opolanin czując wiatr w żaglach wciąż szukał szczęści. Fortuna uśmiechnęła się do gospodarzy w doliczonym czasie gry. Kolejną długą piłkę zagrywaną na 16 metr od bramki strzeżonej przez Gierobę kolejny raz wybić próbował Kuba Łuczyński. Na jego i całej drużyny nieszczęście trafiła ona pod nogi niepilnowanego zawodnika drużyny gospodarzy - Piotra Dajosa, który mocnym, płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi. 2-1 dla Opolanina.
Więcej bramek w tym meczu nie padło. Gospodarze nagrodzeni za wytrwałość schodzili z boiska zwycięscy, ale przegrania nie mają powodów do opuszczania głowy. Walka trwa dalej.

Opolanin Opole Lubelskie 2-1 MKS Sygnał Lublin