Szalona końcówka!

W Stulecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości na Stadionie w Górze Puławskiej odbył się mecz pomiędzy KS Górą Puławską a Orłami Kazimierz Dolny. Mecz ten był nazwany w dość humorystyczny sposób "Szlagier Dołu Tabeli", ponieważ spotkały się dwie drużyny, które zajmowały miejsca w strefie spadkowej.
Początek spotkania był z minimalną przewagą gospodarzy, którzy seryjnie marnowali dogodne sytuacje. W 28 minucie, podopieczni Kamila Trochyma mogli prowadzić 1:0. Niestety, rzut karny podyktowany przez sędziego Banaszka nie wykorzystał Kurpiński, piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki. Chwile później gospodarze stracili bramkę po rzucie rożnym. W 37 minucie mogło być już 0:2 dla podopiecznych Marcina Lewtaka, lecz dobrze w bramce spisał się Sławomir Szewczyk, który obronił rzut karny.
W drugiej połowie to ataki gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli zmienić rezultat tego spotkania. Zagotowało się w 59 minucie, kiedy przed polem karnym został sfaulowany jeden z naszych graczy i drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną otrzymał Berliński, żółtą kartką został ukarany także nasz rezerwowy bramkarz - Patryk Antolak. Nasza drużyna marnowała kolejne dogodne sytuacje, sam na sam z bramkarzem - minimalnie obok bramki. Ostatnie, nerwowe 10 minut. W 82 minucie rzut rożny dla Góry Puławskiej. Piłkę głową do bramki skierował Paweł Czekaj 1:1! Doliczony czas gry.. dośrodkowanie spod linii końcowej w pole karne Orłów, piłkę dostaje kapitan naszej drużyny Damian Kułagowski i pięknym wolejem pokonuje bramkarza gości i wynik z 0:1 zmienia się momentalnie na 2:1!
Kontuzji w tym meczu doznał nasz zawodnik - Damian Urbanowicz, który musiał opuścić boisko już po 5 minutach (wszedł w 50, zmiana nastąpiła w 55, kontuzja obojczyka). Szybkiego powrotu do zdrowia Damian!
Dzięki tej wygranej, po dość słabej jesieni, nasza drużyna wydostała się ze strefy spadkowej. Oby wiosna była lepsza..

KS Góra Puławska - Orły Kazimierz Dolny 2:1 (0:1)
Bramki: Paweł Czekaj' 82, Damian Kułagowski 90+1