Senior: Zmiana Czekaja, uśmiechy nastraja!

W niedzielne przedpołudnie w Górze Puławskiej rozgrywany był mecz XVIII kolejki A-Klasy pomiędzy drużynami KS Góra Puławska Hetmanem Gołąb. Z tego względu że obie te miejscowości leżą w jednej gminie, mecz ten od dawien dawna nazywany jest Derbami Gminy Puławy. Jak na derby przystało była walka, były kartki, były gole. Gospodarze meczu wygrali 2:1 i umocnili się na pozycji lidera A-Klasy

Początek spotkania przebiegał pod dyktando naszej drużyny, która atakowała bramkę Hetmana. Kilka minut później inicjatywę przejęli zawodnicy Jarosława Gowina śmiało atakując bramkę strzeżoną przez Sławka Szewczyka. W kilku akcjach nasz bramkarz ratował nam skórę, popisując się bardzo dobrymi paradami. W 36 minucie akcja lewą stroną boiska. Przy piłce Mateusz Sułek, który wbiegł w pole karne i posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej, niestety Mateusz Mrozek nie zdołał utrzymać piłki w polu gry i od bramki zaczynali goście. Do końca połowy wynik nie uległ zmianie.
W przerwie trener Nowak dokonał dwóch zmian: Czekaj za Szymajdę oraz Wulczyński za Pieńkosza. Pierwsza zmiana przyniosła chwilę później rezultaty! W 47 minucie rzut rożny dla KS Góry Puławskiej. Do piłki podchodzi Mrozek, podanie do Sułka, który wycofał do "Mrozia", ten wrzuca w pole karne gdzie głową piłkę do bramki skierował Paweł Czekaj! 1:0 dla KS Góry Puławskiej. Trwały ataki na bramkę Hetmana, brak skuteczności w tym czasie skutkował tym, że wynik nie był większy. W 63 minucie blisko strzelenia bramki był Mateusz Sułek, piłka po jego strzale minimalnie minęła spojenie bramki Hetmana. 3 minuty później (66) rzut wolny dla Hetmana Gołąb z lewej strony boiska. Wrzutka w pole karne, główką piłkę do bramki skierował zawodnik z Gołębia i mieliśmy 1:1. Wszystko zaczęło się od nowa. Walka o każdy centymetr boiska, każdy w tym meczu chciał wygrać. W 79 minucie przy piłce Konrad Paciorek, centra w pole karne gdzie znajduje się Paweł Czekaj, ten głową strzela bramkę na 2:1! (Wszystkie bramki w dzisiejszym spotkaniu padły po zagraniu głową!) Taki wynik utrzymał się do końca spotkania, choć w 92 minucie Hetman Gołąb był bliski doprowadzenia do remisu, po wrzutce z rzutu wolnego piłka poleciała nad bramką. Koniec spotkania, wynik 2:1 dla KS Góry Puławskiej

Nasza drużyna rządzi nie tylko na własnym boisku lecz także w A-Klasie oraz Gminie Puławy! Bardzo dobrą zmianę zrobił słynny Wełek, który po wejściu na boisko dał Górze zwycięstwo. As z rękawa trenera Nowaka. Następny mecz już 3 maja o godz. 14:00. Rywalem KS Góry Puławskiej będzie KS Amator Leopoldów Rososz. Już dziś serdecznie zapraszamy na to spotkanie!

KS Góra Puławska - Hetman Gołąb 2:1 (0:0)
Bramki strzelił: Paweł Czekaj '47, '79