Senior: Skuteczność zabiła Górę

We wczorajszym spotkaniu rozgrywanym w Drzewcach w ramach XXIV kolejki A-Klasy padł wynik 2:2. Jak sam tytuł newsa wskazuje.. skuteczność w drużynie zawiodła na prawie całej linii. Wiele, bardzo wiele okazji zmarnowała nasza drużyna w drugiej połowie. Mecz został opóźniony o 10 minut z powodu malowania linii na boisku...
Już w 2 minucie mieliśmy 0:1 dla KS Góry Puławskiej. Ręką przed polem karnym zagrał jeden z zawodników gospodarzy, sędzia podyktował rzut wolny, którego pewnie na bramkę zamienił aktywny w tym spotkaniu Kamil Werema. W 6 minucie mieliśmy kolejną okazję na zdobycie bramki. Piłka wrzucona z rzutu rożnego przez Mateusza Mrozka trafiła do Łukasza Bełczyka, który minimalnie chybił. Dwie minuty później bliski strzelenia bramki był Mateusz Sułek, niestety piłka po jego strzale minęła słupek. W 18 minucie mieliśmy bramkę dla KS Drzewce (1:1). Z prawej strony wrzutka w pole karne, gdzie jeden z zawodników gospodarzy głową skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Sławka Szewczyka. W 30 minucie Góra mogła wyjść znów na prowadzenie.. Rożny dla podopiecznych Marka NowakaMarek Wulczyński zagrywa do Pawła Czekaja, ten głową kieruje piłkę do bramki, którą z linii wybił obrońca Drzewc. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. 1:1.

Po raz kolejny w spotkaniu myli się Mateusz Sułek, który nie wykorzystał sytuacji po podaniu od Karola Korczaka. Dopiero w 56 minucie mogliśmy cieszyć się z prowadzenia. Akcja środkiem boiska, Sułek podaje do Weremy, który pokonuje bramkarza gospodarzy. 1:2! Do 70 minuty Góra atakowała bramkę gospodarzy, sytuacje marnowali napastnicy Góry. W 70 minucie był remis.. 2:2. Strzał za pola karnego Alana Kuriaty odbił się o jednego z jego kolegów, po czym piłka zmyliła bramkarza gości i wpadła do bramki. Trwała walka o gola na wagę zwycięstwa do samego końca spotkania, jak i drużyna Drzewc tak samo Góra Puławska nie mogły pokonać bramkarzy. Mecz zakończył się remisem, który zadowolić może jedynie gospodarzy.
Do końca rozgrywek A-Klasowych zostały 2 kolejki. KS Góra Puławska lideruje i ma nad drugim Wodniakiem Piotrawin Łaziska 4 punkty przewagi. Wygrana w następnej kolejce daje awans do Klasy Okręgowej drużynie z Góry Puławskiej. O awans walczy jeszcze drużyna Garbarni Kurów, która ma 5 punktów straty do lidera. Z A-Klasą pożegnała się drużyna MKS Orlęta Dęblin, której życzymy szybkiego powrotu do A-Klasy.

KS Drzewce - KS Góra Puławska 2:2 (1:1)
Bramki zdobył: Kamil Werema '2, '56