Senior: Korczak show

W piątkowe popołudnie zespół seniorów przerwał niefortunną serię 6 spotkań ligowych i pokonał Cisy Nałęczów aż 5:0. Królem pola karnego w tym spotkaniu był Karol Korczak, który strzelił cztery bramki. Pierwsza połowa meczu to od początku przewaga Góry. Za każdym razem stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe, lecz ich nie wykorzystywaliśmy. Dopiero w 15 minucie, po dobrze rozegranym wolnym, piłkę dobił Korczak. W kolejnych minutach Góra dalej atakowała i po jednym dośrodkowaniu zawodnik gości dotknął ręką w polu karnym, wówczas sędzia wskazał na jedenasty metr.  Do piłki podszedł Kułagowski i umieścił ją w siatce. Góra miała kolejne sytuacje bramkowe, jedną z nich zmarnował Mateusz Mrozek. W 40 minucie "Karaś" zagrał do Mrozka, Mrozek poprowadził piłkę do linii końcowej i dograł na 11 metr. Tam Korczak z pierwszej piłki uderzył po długim rogu i do przerwy było 3:0. Od początku drugiej połowy Góra atakowała i marnowała kolejne szanse. W 65 minucie Cisy wywalczyły rzut karny po zagraniu ręką Kułagowskiego. Tu już świetnie w bramce zachował się Szewczyk broniąc to uderzenie. Pięć minut później Korczak, w swoim stylu, minął na szybkości obrońców i strzelił czwartą bramkę. W 80 minucie Korczak dostał podanie w polu karnym i strzelił kolejną bramkę. Góra Puławska wygrała z wynikiem 5:0. W dniu wczorajszym zadebiutowało kolejnych dwóch juniorów: Radosław Wichrowski i Hubert Taradyś.

KS GÓRA PUŁAWSKA 5:0 CISY NAŁĘCZÓW

Bramki: 15^, 40^ , 70^, 80^ Korczak, 30^ Kułagowski

Skład: Szewczyk, Trochym, Dusiński, Kurpiński, Wichrowski, Cybula, Kilijanek, Szymajda, Kułagowski, Mrozek, Korczak