KS Góra Puławska mistrzem A-Klasy! Awans!

STAŁO SIĘ! KS GÓRA PUŁAWSKA PO PONAD 7 LATACH AWANSOWAŁA DO KLASY OKRĘGOWEJ!
Mecz zapowiadał się ciężki, małe boisko, gorąco, respekt przed rywalem. Już w 7 minucie mogliśmy prowadzić 1:0, dorzucenie, strzał (nie wiem jak to nazwać) Michała Czerskiego minęło/ął bramkarza gospodarzy i piłka zatrzymała się na słupku. Przez całą pierwszą połowę goście spotkania atakowali bramkę gospodarzy, było widać, że podopieczni Marka Nowaka przyjechali do Wąwolnicy po 3 punkty i upragniony awans. Wawel przeprowadził kilka nawet groźnych kontr, ale dobrze spisywała się defensywa Góry Puławskiej. Do pierwszej połowy wynik się nie zmienił. 0:0. W drugiej połowie zaczął się koncert! W 53 minucie dobra akcja lewą stroną boiska. Mateusz Sułek wszedł w pole karne, gdzie posłał piłkę do Kamila Weremy, który wycofał do Mateusza Mrozka, który strzelił na 1:0! Bramka Mateusza Mrozka mniam! Palce lizać! :). Wawel podcięty stratą bramki próbował doprowadzić do remisu, lecz w bramce bardzo dobrze spisywał się Sławek Szewczyk. W 64 minucie po raz kolejny akcja lewą stroną boiska. Łukasz Bełczyk wbiega w pole karne, gdzie znajdował się też doświadczony "lis pola karnego" czyli Paweł Czekaj, który dostał piłkę od "Bełcza" i "szczupakiem" skierował ją w stronę bramki. 2:0! TEGO MECZU NIE MOGLIŚMY JUŻ PRZEGRAĆ. Wawel nie poddawał się i walczył do końca o bramkę honorową. W 75 minucie było już pewne, że tego meczu nie przegramy. Mateusz Mrozek został sfaulowany w polu karnym, rzut karny na bramkę zamienił Mrozio. 3:0! Takim rezultatem zakończyło się spotkanie. Po końcowym gwizdku na boisku szał radości zawodników, sztabu szkoleniowego KS Góry Puławskiej! Możemy teraz śmiało powiedzieć: MAMY AWANS!
Po 7 latach wracamy do Klasy Okręgowej, zasłużyliśmy na to pracą, wielką pracą włożoną w końcowy sukces. Umieliśmy pokazać że jesteśmy drużyną i zasługujemy na grę w lidze wyżej. Jak każdej drużynie tak i nam zdarzały się wpadki, które można nazwać jako wypadek przy pracy, który wprowadził dreszczyk emocji pod koniec ligi i nadzieje innych drużyn na awans. Nie tym razem :) W następnym sezonie widzimy się w Klasie Okręgowej a wszystkim innym uczestnikom rozgrywek o Mistrzostwo A-Klasy Lublin gr. II życzymy owocnej a przede wszystkim sportowej walki o awans do Klasy Okręgowej w sezonie 2016/2017.

KS Wawel Wąwolnica - KS Góra Puławska 0:3 (0:0)
Bramki strzelali: Mateusz Mrozek '53, '75Paweł Czekaj '64